Parapsikoloji

Void State Nedir ve Nasıl Yapılır? (Detaylı Rehber)

Void state, bilincin boşluk durumuna geçme halidir. Felsefi anlamda “hiçlik” kavramına denk gelir. Keşişlerin yoğun meditasyon sırasında ulaştığı yüksek bilinç olarak da ifade edilmektedir.

Void state’in temel prensibi saf bilince ulaşarak gerçek zamandan sıyrılmaktır. Evren tüm ihtişamıyla işlemeye devam ederken, void state’e geçen kişi için zaman durmuş, bilinci boşlukta süzülmektedir.

Void state başarı hikayeleri, olumlama ve telkin kullanarak boşluk halini kendi lehine çeviren insanlardan oluşmaktadır. Hayatta ulaşılmak istenen bir hedef varsa, void state insanın içindeki gücü ortaya çıkarmak için kullanılabilmektedir.

Bu rehber void state’in metafizik olarak kullanılmasını öğreten bir kılavuzdur. Bahsedilen bilgi ve uygulamalar kendinizi gerçekleştirmeniz için özel olarak hazırlanmıştır:

Void State Nedir, Ne Demek?

Void state, boşluk anlamına gelen “void” ve durum anlamına gelen “state” sözcüklerinden oluşturulmuştur. Void state’in kelime anlamı “boşluk durumu” şeklindedir.

Void state, zihindeki düşüncelerin tamamen susması ile ulaşılan yüksek bilinç halidir. Dış dünyadan sıyrılarak tüm benlikle iç dünyaya yönelmektir.

Zihin kontrol edildiğinden dolayı bilinçaltı savunmasız kalır ve telkinler ile direkt müdahaleye açık hale gelir. Void state yapanlar bu gücü kullanarak kendilerini istedikleri gibi programlayabilmektedir. Ayrıca düşüncenin etkisinin artması manifest yaparak isteklere ulaşmayı da sağlamaktadır.

Void State Nasıl Gerçekleşir?

Void state sırasında beden işlevlerini yavaşlatarak uyku durumuna geçer ama uyumaz. Zihin ise bedenin yavaşlamasını fırsata çevirerek daha canlı hale gelir. Bu durum trans, uyku ve uyanıklık arası veya yakaza hali olarak ifade edilir.

Öncelikle zihin gevşetilerek tüm düşünceler serbest bırakılır. Bu sayede tıkanıklık oluşmayacak ve geçiş kolaylaşacaktır. Telkin kullanılarak zihin yönlendirilir ve boşluk haline kapı aralanır. Tek yapılması gereken geçmeyi istemek ve void state’e girmektir.

Void State Belirtileri

Void state’e geçildiğini anlamak için belirtilere bakılabilir. Fark edilmemesi mümkün olmayan bu işaretler sayesinde void yapıldığı kolayca anlaşılabilir.

Void state belirtileri:

 • Uçma ve boşlukta süzülme hissi,
 • Hafiflik ve huzur duygusu,
 • Akla gelen düşüncelerin kesilmesi,
 • Bilincin berraklaşarak netleşmesi,
 • Bedene olan bağımlılığın ortadan kalkmasıdır.

Bunların yanı sıra geçiş sırasında karıncalanma hissedilebilir.

Void State ile Neler Yapılabilir?

Void state yalnızca boşluk durumuna ulaşarak farklı bir deneyim yaşamak için yapılmaz. Zihindeki kalıplaşmış düşünceler yumuşatılabilir, zararlı düşünceler temizlenebilir, kişi kendisine fayda sağlayacak biçimde oto davranışlarını düzenleyebilir, manifestlerini güçlendirilebilir.

Tüm bunları listeleyecek olursak void state ile yapılabilecekler:

 • Manifest yaparak evrensel çekim yasasını güçlendirmek,
 • Bilinçaltını temizleyerek zararlı düşünce ve davranışları ortadan kaldırmak,
 • Olumlamalar sayesinde bilinçaltını programlamak,
 • Kazanılması istenen yetenekler için telkin vermek,
 • Shifting ile gerçekliği değiştirmek,
 • İngilizce öğrenmek,
 • Zayıflamak,
 • Huzurlu bir zihne ulaşarak dinlenmektir.

Void State Tehlikeli mi, Zararlı mı?

Void state tehlikeli değildir. Her insanın ruhsal ve zihinsel sağlığını artırması için ulaşması gereken bir durumdur. Düşüncelerin farkında olmak, onları düzenlemek, evrensel güç ile irtibata geçmek zararlı değil aksine oldukça faydalıdır.

Void State Nasıl Yapılır?

Hayal ve odaklanmanın kontrolü ile zihnin içindeki düşünceler boşaltılır. Yapılan ehlilleştirme sonucunda kişi boşluk durumuna hazır hale gelir. Son adım olarak sözlü yönlendirmeler kullanılarak void state’e girilir.

Adım adım void state nasıl yapılır:

Kendinizi ve çalışma yapacağınız ortamı hazırlayın.

Kimsenin sizi rahatsız etmeyeceği sessiz bir mekan bulun.
Rahat kıyafetler giyin.
En rahat hissettiğiniz pozisyonda oturun veya uzanın.

Gözlerinizi kapatın ve gevşeyin.

Zihninize yönelmek için gözlerinizi kapatın.
Gevşeyip rahatlayana kadar bedeninizdeki tüm kasları sıkıp bırakın.

Zihnin kapılarını açarak düşünceleri serbest bırakın.

Boş bir zihne ulaşmak için önce içindekileri boşaltmak gerekir. Su tankı doluyken içine su eklemeye devam etmek suyun taşmasına sebep olur. Taşan suyu kontrol altına almak ise oldukça zordur. İnsan zihni aynı durumu yaşamaktadır. Beyni düşüncelerle dolu olmasına rağmen her an içerisinde yeni düşünceler oluşturulur. Sonuç olarak düşünceler taşarak bilincinizi ele geçirir. Düşünceleri susturmaya çalışmak ise hiçbir işe yaramayan boş bir uğraştır. Yapılması gereken şey musluğu açarak içerideki tüm düşünceleri boşaltmaktır. Bu sayede zihin boş hale gelir. Artık yapılması gereken tek şey bilinç geçişini sağlamaktır.

Geçiş yapmayı sağlayacak kelimeleri söyleyin.

Zihin boşaltıldı ve sizi bekliyor. Hayal, odaklanma ve telkinleri kullanarak kendinizi boşluğa teslim edin.

Sihirli bir kuyuya atlayabilir veya boş zihne ulaştıracak spiritüel kapıdan geçebilirsiniz. Bu temsili davranışı yaparken kendinize telkin verin: “Void state’e geçiyorum, void state’e giriyorum”.

Sıkça Sorulan Sorular

Void state hakkında çokça merak edilen sorular cevaplandırılmıştır. Yanıtlanmamış bir soru olduğu düşünülürse yorum bırakılabilir, en kısa sürede cevaplanacaktır.

Void State Gerçek mi?

Psikoloji biliminin sunduğu veriler ışığında void state’in gerçek olduğu görülebilir. Zihnin kontrol edilebildiği durumlardan birisi olması onu olağanüstü bir davranış olmaktan çıkarmaktadır.

Void State Günah mı?

Yahudilik, Hıristiyanlık ve İslamiyet’te void state günah değildir. Aksine dinler yakaza olarak da ifade edilen void state’e ulaşmaya çalışmaktadır. Bu sayede ilham almak kolaylaşarak tanrı ile irtibat kurulabilir.

Hinduizm, Budizm ve diğer tüm dinlerde de durum aynıdır. Tüm din adamları void state’e geçebilmek için uzun süren meditatif uygulamalarda bulunmaktadır.

Void State Ne İşe Yarar?

Void state yalnızca zihinsel bir durumdur. Kendi başına işe yarayacak bir eylem olarak görülmez. Ancak zihnin erişilebilirliğine kapı araladığından dolayı kişiye fayda sağlayacak biçimde kullanılabilir.

Void State’e Girdiğimi Nasıl Anlarım?

Void state belirtilerine sahip olup olmadığınıza bakabilirsiniz. Sonraki çalışmanızda en az 1 belirtiye sahip olduğunuzu fark ederseniz void state’e girmiş olduğunuzdan emin olabilirsiniz.

Void State’e Nasıl Girilir?

Void state nasıl yapılır başlığında anlatıldığı şekilde çalışma yaparak void state’e girmeyi başarabilirsiniz.

Yunus Yeşil

Tutturu.. Benim! Evet, örgüt adamlarını göndermiş. Planlarını bozmak için çalışıyorum.. hmm.. tamam öyle yapacağım!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu