Parapsikoloji

3. göz nedir ve nasıl açılır? (Detaylı Rehber)

3. göz, dünya ve ruhsal alemin yüksek bilinç seviyesinde algılanmasını sağlayan yapıdır. Ruhani varlıkları algılamak, geleceğe dair öngörülerde bulunmak, konuşmadan iletişim kurmak ve 5 duyu ile farkına varılamayan her şey 3. göz aracılığıyla idrak edilmektedir.

Budist ve Hindular 3. göz – 6. his terimini kullanırken, materyalist yaklaşımları olanlar epifiz bezi ismini tercih etmişlerdir. Yahudilik, Hristiyanlık ve İslam dininin kökenine inildiğinde ise “kalp gözü” terimini kullandıklarına rastlanmaktadır.

Birçok inanış 3. gözü açmanın bir lütuf olduğunu düşünmektedir. Çünkü 3. gözü elde etmek arınmanın bir sonucudur ve yaratıcıyla, diğer alemlerle, farklı varlıklarla iletişim kurabilecekleri en üst noktaya ulaşmış olurlar. 3. gözü aktif hale getirmenin zor bir süreç olduğunu kabul eder ve ömürlerini bu uğurda harcayabilirler:

3. göz nedir?

3. göz, zihin gözü veya iç göz olarak da bilinir ve çoğunlukla iki kaşın ortasında yer aldığına inanılır.

3. göz, aslında hayal edildiği gibi bir göz değil, ruhani yükselişin kazandırdığı genel bir algılama bütünlüğüdür. Bazı anlatımlarda ise mistik görüş sağlayan ruhani bir organ olduğundan bahsedilir. 5 duyunun ötesinde barınan her şey bu göz sayesinde algılanmaktadır.

3. göz çakrası (6. çakra)

Ajna adı verilen 6. çakraya 3. göz çakrası denir ve alnın orta hizasında yer almaktadır. Bilgi, sezgi ve 6. his merkezi olarak kabul edilir. Arındırmak, dönüş hızını iyileştirmek ve dengelemek için meditasyon ve mantralar kullanılır.

Epifiz bezi (pineal bez)

Beynin orta yerinde bulunan bezdir. Temel görevi gece ve gündüzü ayırt edip melatonin ve DMT (Dimetiltriptamin) salgılamaktır. Bilimsel çalışmalar evrimsel süreçten önce daha büyük ve göz şeklinde olduğunu saptamıştır. 3. göz dedikodusunun ve 6. çakra ile olan bağlantısının sebebi de budur.

Epifiz bezi göz ve dokulara bağlı sinirler aracılığı ile ışığı algılayabilir. Işık ise DMT’nin düşmanıdır çünkü onu ancak karanlıkta salgılamaya başlar. Işık kadar organik olmayan besinler ve florür de epifize zarar vermektedir.

Halüsinojen olan DMT’nin varlığını artırmak ruhani ilerleyin kilit noktası olarak görülür. Sebebi ise Descartes’ın epifiz bezine için söylediği “ruh ile beden arasındaki köprü” betimlemesidir. DMT’nin en çok salgılandığı an doğum ve ölümdür. Ruhun bedene girişi ve çıkışı esnasında DMT’nin yüksek miktarda salgılanması epifiz bezini kutsal bir yapıya dönüştürüyor.

6. his

3. göz ile algılanan tüm olaylar 6. his olarak isimlendirilir. 6. hissin çalışması için 3. gözün tamamen açılması gerekmez. Çeşitli teknikler kullanılarak 3. göz belirli oranda çalıştırılarak 6. his işlevi kullanılabilir.

Kalp gözü

Orta Doğu din kültürü Hinduizm kökenli 3. göz terimi yerine kalp gözü ismini kullanmışlardır. Aydınlanma, bilgeliğe ulaşma, ruhani alemi algılıma, insanların düşünceleri okuma, dini varlıkları görme özelliklerine sahiptir. Kalp gözünü 3. gözden ayıran şey yapılan ruhani çalışmaların amacının farklı olmasıdır.

Dini ritüeller kalp gözünü açmak için değil, yaratıcıya layık bir insan olmak için yapılır. Kalp gözü ise sadakatin bir göstergesi olarak hediye edilir. Eğer ibadetler yalnızca kalp gözünü açmak için yapılırsa bu hiçbir zaman gerçekleşmeyecektir.

3. göz açılırsa ne olur?

3. göz açıldığında perde kalkar ve metafizik aleme açılan kapı aralanır. Ruh ile olan bağlantı kuvvetlenir, sezgiler artar ve farkındalık kazanılır. Bununla beraber 3. gözünü açan insanların kazandığı spesifik özellikler bulunmaktadır:

 • Zihin okuma
 • Bulunduğunuz zamanı kapsayan görme ve duyma (durugörü ve duruişiti)
 • Geleceği hissetme (premonisyon) (önsezi – geleceği )
 • Geleceği görme (prekognisyon)
 • Geçmişi görme ve duyma (postkognisyon)

3. göz açılırsa ne görülür?

 • Bedeni saran enerji alanı (aura)
 • Enerjisel varlıklar
 • Maddelerin için ve arkası
 • Gözle görülemeyecek kadar uzak olan yerler
 • Cennet ve cehennem görülebilir.

3. göz açılma belirtileri

3. göz açılırsa anlaşılır, anlaşılmıyorsa açılmamıştır. Habersiz açılıp, açıldığında da haber vermeyecek bir yapısı yoktur. Bu karışıklığın sebebi 3. gözü çalıştırmak ile açmak arasındaki farkın bilinmemesidir.

İmajların görülmesi, durugörü ve telepati gibi duyular dışı algıma dallarının tamamının kullanılması 3. gözün açıldığı anlamına gelmemektedir. Hayal etmek ile 3. gözü çalıştırmak ve bir takım hislere sebep olabilmektedir.

Görmek, fiziksel gözlerin açıldığının belirtisidir. Görebilen insanların hiçbiri gözlerinin açık olduğundan şüphe duymaz (Descartes hariç). Çünkü bu apaçık bellidir. Aynı şekilde 3. göz açıldığında kendine has bir görme özelliğini beraberinde getirir. Ve hiçbir insan 3. gözünün açık olduğundan şüphe duymaz.

3. gözün çalıştığının belirtileri:

 • İki kaşın ortasında baskı, yanma, karıncalanma, batma vb. hissetmek.
 • Sezgilerin artmasıdır.

3. gözün açılma belirtileri ise yukarıdaki başlıkta belirtilen 3. göz açıldığında görülmesi gereken şeyleri görmektir.

3. gözü açık olan insanların özellikleri

Her insan 3. gözünü açabileceği için özel denilebilecek özellikler bulunmamaktır. Açmadan önce yapılan ve açtıktan sonra kazanılan ortak özellikler ise aynıdır.

3. gözünü açan insanların yaptıkları şeyler:

 • Duygu ve düşüncelerini kontrol etmek,
 • Yaşam tarzını minimal hale getirmek,
 • Ruhsal arınma ve yükselme gerçekleştirecek çalışmaları uygulamaktır.

3. gözünü açan insanların kazandığı özellikler:

 • Metafizik alemi algılamak, görmek ve duymak,
 • Olayların iç yüzünü öğrenmek,
 • Doğruyu yanlıştan ayırıp hakikati kavramak,
 • Geçmiş, şu an ve gelecek hakkında istenilen bilgileri öğrenmek,
 • Dünyanın anlamsız koşuşturmasından uzaklaşıp insanlarla olan münasebeti azaltmak,
 • Tüm varlıkların gerçek suretini görmektir.

3. göz ne işe yarar, neler yapılabilir?

3. göz açıldığında duyular dışı algıma içerisinde yer alan bütün yetenekler en iyi şekilde kullanılmaya başlanır. Ruhsal güçler tam performans çalışır ve tamamen kontrol edilir.

3. göz ile yapılabilecekler:

 • Zihin okuma: Hiçbir çaba sarf edilmeden insanların hissettiği duygular ve zihninden geçen düşünceler öğrenilebilir. Yalnızca ses olarak dinlemek yerine istenirse yazı şeklinde de okunabilir.
 • Geçmiş ve şu anı öğrenmek: Tercihe bağlı olarak özel kesitler halinde imajlar görülebilir ya da o ortamda bulunuyormuş gibi çevrede olup biten her şey izlenebilir. Geçmiş yaşam tamamlanmış olsa da geçmişin enerji izleri takip edilerek onlara ulaşılabilir. Şu an gerçekleşen olayları öğrenmek ise standart özelliktir.
 • Geleceği görmek: Ait olunan din aksine iddia etmediği müddetçe hiçbir sınırlama olmadan gelecek görülebilir. Tek sorun geleceğin büyük bir hızla değişiyor olmasıdır.
 • Duyma ve görmenin gelişimi: Uzak mesafeleri görülebilir ve oradaki sesler işitilebilir. Maddelerin içi ve arkası görülebilir.
 • Şeytan ve meleklerle konuşmak: Şeytan, melek veya diğer varlıklar görülebilir, işitilebilir, iletişim kurulabilir.
 • Evrenler arası irtibat: Ruhani alem tüm evrenlerin kesişim noktasıdır. Onun aracılığı ile diğer evrenler hakkında bilgi edinilebilir.

3. göz nasıl açılır?

3. gözü aktive etmek için otokontrolü geliştirmek, minimal yaşamı benimsemek, maneviyata yönelmek, inancın tavsiye ettiği ibadetleri uygulamak ve fayda sağlayacak gerekir:

Yaşam tarzını değiştirin.

Ruha sahip bir varlık olduğu hatırlanmalı ve yaşam tarzı buna uygun şekilde düzenlenmelidir. Dünyanın geçici zevklerinden uzaklaşmak, yalnız kalmak, az uyumak, az konuşmak, belirli aralıklarla veganlığa geçiş yapmak içsel yönelimi artıracaktır.

Düzenli olarak meditasyon yapın.

Meditasyon yapmak otokontrolü geliştirir, stresi azaltır, odaklanmayı iyileştirir ve 3. gözü açmak için gereken zihinsel ve ruhani düzeye ulaştırır. Yeni başlayanlar 10 dakika meditasyon yapabilir ve her hafta 5 dakika ekleyerek toplam süreyi artırabilir:

1- Omurga dik olacak şekilde oturun.
2- Gözlerinizi kapatın.
3- İki kaşınızın ortasına odaklanın.
4- Sakin ve yavaş şekilde nefes alıp vererek gevşeyin.
5- Zihninizdeki düşünceleri serbest bırakın ve hiçbirine müdahale etmeyin.
6- Beyaz bir ışığın iki kaşın ortasında toplandığını düşünün.
7- Işığın dönerek 3. gözü arındırdığını ve yavaşça açtığını düşünün.

Ruh molekülü: DMT salgılayın.

DMT epifiz bezi ile bağlantılıdır ve 3. göz aktivasyonu için uygun hale getirilmelidir:

1- Güneş ışınlarından uzak kalmak ve karanlıkta vakit geçirmek DMT salgılanmasını tetikleyecektir. Işık gerekli olursa mum ışığı kullanılabilir.
2- Florür doğrudan epifiz bezine zarar vermektedir. İçerisinde florür olan ürünler kullanılmamalıdır.
3- Paketlenmiş hazır gıdalar yerine organik yemekler tercih edilmelidir.

DMT salgılanması düşük miktarda olduğundan dolayı Ayahuasca tüken insanlar bulunmaktadır. Arundo donax ve Peganum harmala karışımı tüken kültürlerde bulunmaktadır. Bahsi geçen 3 bitkinin kullanımı birçok ülkede yasaktır. Sebebi ise doğru şekilde hazırlanıp tüketilmediğinde zehirlenmeye yol açmasıdır. DMT elde etmek için hızlı bir yöntem olsa da sağlık açısından tavsiye edilmemektedir.

Dininizin ibadetlerini gerçekleştirin.

Dini inancı olanlar yaratıcıya olan bağlılıklarını göstermek için ibadet yapmalıdır. Aziz veya keşiş gibi ömür adanmayacak olsa da hangi safta olduğunu gösterecek kadar ibadetler uygulanmalıdır. Gücü bahşedenin yaratıcı olduğuna inanılıyorsa ona layık olunduğu gösterilmelidir.

Sıkça sorulan sorular

3. göz ile ilgili merak edilen ve sıkça sorulan sorular bir araya getirilerek cevaplandırılmıştır. İlgilenilen soru bulunamadıysa yorum bırakılarak verilecek cevap beklenebilir.

3. gözü açmak zararlı mı, tehlikeli mi?

3. göz hiçbir şey yapılmadan açılmaz. Thor’un Mijölnir’i gibi yalnızca hak edenlere bahşedilir. Bu sebeple zarar verecek veya tehlike yaratacak bir durum oluşmaz.

3. göz açmak günah mı?

Hayır, aksine her din ve öğretinin ulaşmak istediği nokta 3. gözünü açabilecek ruhani yükselişe kavuşmaktır.

3. göz nasıl kapatılır?

3. gözü açmak için uygulanan aktivite ve düşünce kalıplarının tersi şekilde davranmak hak edişi kaybetmeyi sağlayacaktır.

3. gözü açan sebep bilinmiyorsa yaşam tarzındaki en ufak ayrıntıya kadar sırasıyla her şey zıt haliyle değiştirilerek sebep tespit edilmeli ve hayattan çıkarılmalıdır.

Bu yazıyı oylamak için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yunus Yeşil

Tutturu.. Benim! Evet, örgüt adamlarını göndermiş. Planlarını bozmak için çalışıyorum.. hmm.. tamam öyle yapacağım!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu