Parapsikoloji

Shifting nedir ve nasıl yapılır?

Shifting Reality, 2010 yılında yaygınlaşmaya başlayıp TikTok sayesinde popüler hale gelen paranormal (normal ötesi) bir olaydır. Altyapısı için çoklu evren teorisi, uygulama aşaması için ise astral seyahat referans alınmıştır.

Çoklu evren teorisine göre birden fazla hatta sonsuz sayıda evren olabilir. Eğer sonsuz sayıda evren varsa hayal edilen herhangi bir evren de var olmak zorundadır. O halde yapılması gereken tek şey evrenler arasında seyahat etmeyi öğrenmektir.

Astral seyahat ise bilincin fiziksel bedenden ayrılarak adeta bir ruh gibi bu dünyada seyahat edebilmesidir. Maddesel bir bedene sahip olmamak hız ve gizlilik gibi avantajlar barındırsa da bazı açılardan yapılabilecek aktiviteleri kısıtlamaktadır.

İşte shifting; çoklu evren teorisi ve astral seyahatin birleşimi ile evrenler arası seyahati oluşturur. Shifting yapan insanlar bu dünyadan ayrılıp, farklı bir evrende kendi tasarladıkları hayatı yaşamaya başlarlar. Evreni tasarlayan ise onlar değildir, yaptıkları tek şey hayal ettikleri evrene geçiş yapmaktır. Üstelik bu, astral seyahatekıyasla yalnızca ruh olarak değil, fiziki bedene sahip olarak gerçekleştirilir.

Birçok insan bahsi geçen konunun hayali ve imkansız bir hadise olduğunu düşünebilir. Herkes istediği şeyi düşünmekte özgürdür ama bu öğrenmek için bir engel değildir:

Yazı İçeriği

Shifting nedir? Shifting reality ne demek?

Shifting kelime anlamı olarak “hareketli, değişken”, reality ise “hakikat, gerçeklik” demektir. İki terimin birleştirilmesi ile shifting reality oluşturulmuştur. Türkçe anlamı ise gerçeklik değişimi veya gerçeklik değiştirmektir. Tam adı shifting reality olmasına rağmen kısaca shifting şeklinde kullanılmaktadır.

Shifting, belirli metotlar uygulanarak trans haline geçmek ve zihni yönlendirerek bilinci farklı bir evrene taşımaktır. Değiştirilen evrende istenilen cinsiyet, beden özellikleri, eğitim, iş, ev, çevre, aile, arkadaş ve sevgiliye sahip olunabilir.

Her evren aynı yapı ve fizik kurallarına bağlı olmadığı için bu dünyada imkansız olan çizgi film, anime, dizi veya film yaşantılarının bulunduğu evrenlere geçiş yapılabilir.

Shifting nasıl gerçekleşir?

Transa geçerek paralel evren ile irtibat kurulur ve bilinç oradaki bedene aktarılır. Bunu sağlayan şey insanın seçilmiş veya süper güçlere sahip olması değil, evren ve evrenlerin yapısal özelliklerinin bir sonucudur.

Trans hali bilinçsizliktir ve bilincin ötesine ulaşmak için atılan ilk adımdır. Transa geçmek enerji seviyesini ayarlamaya yardımcı olur. Bu sayede farklı olarak görülen ama özünde aynı enerjiyi barındıran her şey ile doğru frekansa geçilerek bağlantı kurulur. Bilinç ise hedeflenen evrenle aynı enerji seviyesine ulaştıktan sonra enerji kanalları üzerinden aktarılır.

Shiftingin gerçekleşme prensibini açıklayan bu yol haritası bilimin öncülüğünde oluşturulmuştur:

Evren tekillik adı verilen tek bir noktadan genişleyerek oluşmuştur. Gözle görülen/görülemeyen her şey evreni oluşturan parçalardır. Dolayısıyla evrende bulunan her şey evrenin kendisidir.

Maddenin en küçük yapı taşı atom, atomu oluşturanlar ise atom altı parçacıklardır. Maddenin özüne inmek için çıkılan bu yolculuktaki son durak ise enerjidir. Her şeyin özü enerjidir. O halde evrenin kendisi de enerjidir.

İnternet ağı gibi her şeyi birbirine bağlayan enerjiyi kontrol etmek olağanüstü denilebilecek şeyleri meydana getirebilir.

Bulunulan evren için geçerli olan bu durum diğer evrenlere ulaşmayı ve bu hat üzerinden bilinci aktarmayı sağlar. Evrenler birbirlerinden ne kadar farklı olursa olsun, var olabilmeleri için enerjiye zorunlu olarak ihtiyaç duyarlar. Bu ise evrenler arası iletişim ve shiftingin gerçekleşme olanağını yaratır.

Shifting ile neler yapılabilir?

Shifting hayal gücünden beslenir, yapabilecekler de temelde buna bağlıdır. Dolayısıyla shifting ile istenilen her şey yapılabilir ama asıl soru bu değil, nereye gidebileceğidir.

Örneğin hiçbir teknolojiye ihtiyaç duymadan uçabilmek isteniyor. Bu dünyanın fizik kurallarına göre bu mümkün değil o halde böyle bir şeyin mümkün olduğu bir evrene gidilmelidir.

Kısacası, shifting ile her şey yapılabilir ama bunun için isteklerin gerçekleştirebileceği bir evrene seyahat edilmesi gerekir.

Shifting ile nerelere gidilebilir?

Shifting ile her evrene gidilebilir, herhangi bir istisna bulunmamaktır. İstenilen yere gidebilmek için o evrenin enerji seviyesine ulaşmak yeterlidir. Genellikle “yer” denildiğinde anlaşılan şey, istenilen özelliklere ve kişiliğe sahip olunabilecek bir dünyadır.

Çoğunlukla tercih edilen shifting ile gidilebilecek yerler:

 • Film ve dizi evrenleri (Örn: Harry Potter Hogwarts, The Vampire Diaries)
 • Çizgi roman ve anime evrenleri (Örn: Marvel, DC, Death Note, Attack on Titan)
 • Ekibe sahip olabileceğiniz evrenler (Örn: K-Pop için Blackpink, BTS, TWICE)
 • Kitap evrenleri (Örn: 1984, Yüzyıllık Yalnızlık)
 • Tamamen özel hayali evrenler

Shifting zararlı mı, tehlikeli mi?

Shifting yalnızca bilinç aktarımı olduğu için tehlikeli değildir. Rüya görmek gibidir, yaşanılan şeyler orada kalır. Bu dünyayı ve gerçek bedeni hiçbir şekilde etkilemez. Buna karşın tehlikeli olmaması zararlı olmadığı anlamına gelmez.

Shiftingin zararları aşağıdaki gibidir:

 • Gerçeklikten kopuş: Çok sık bir şekilde shifting yapmak, kişiyi varlığının bulunduğu gerçek dünyadan koparır. Sorumlulukları önemsememeye başlar ve hayatın olağan akışına ayak uyduramaz. Üstelik daha kötüsü, evrenler arasında ayrım yapmakta zorlanma başlar ve gerçeklik algısında bozulmalar oluşur.
 • Bağımlılık: Kendi dünyasında sahip olunamayan şeylere başka bir evrende sahip olmak insanı yalnızca bu dünyadan koparmaz, psikolojik anlamda da bağımlı hale getirir.
 • Acılar: Shifting sayesinde yaşanılan güzel deneyimlerden zevk alındığı gibi kötü deneyimlerden de fiziksel ve psikolojik acılar çekilebilir. Fiziksel olanlar gerçek bedeni etkilemez çünkü yalnızca bilinç olarak başka bir evrene gidilir ama yaşanılan deneyimler geri dönüldüğünde de psikolojiyi etkilemeye devam eder.

Bahsedilen zararların her insanda kesinlikle olacağı söylenemez. Abartıya kaçmadan ara sıra yapılan shifting gerçeklikten kopuş ve bağımlılık riskini azaltır. Acı çekme zararının çözümü ise, acı çekilmeyen bir evrene gitmeyi tercih etmektir.

Shifting nasıl yapılır?

Başarılı bir şekilde shifting yapmak için izlenmesi gereken bir süreç vardır. Doğru bir şekilde uyguladığında shifting yapılabilir:

 1. Script yazarak doğru evreni seçin.

  Gitmek istenilen evren hakkındaki tüm bilgiler yazılarak akıldakiler netleştirilmelidir. Örnek olarak:

  Hangi şehirde yaşamak istersin?
  Mesleğin ne olmalı?
  Dış görünüşün nasıl olursa mutlu olursun?
  Ailen, sevgilin, arkadaşların kim?
  Normal bir dünyada mısın yoksa fantastik güçler bulunuyor mu?
  Hangi güçlere sahipsin?
  Ne yapmak istersin, bir günün nasıl geçmeli?

 2. Shifting yapacağınız mekanı belirleyin.

  Seyahat esnasında rahatsız edilmeyecek bir ortam belirlenmeli ve bedenin rahat edeceği şekilde hazırlanmalıdır.

  Trans halinde olunacağı için transın ani bir şekilde bozulması travma veya bazı zihinsel hasarlara yol açabilir. Şu ana kadar böyle bir durum yaşayan duyulmasa da tedbiri elden bırakmamak gerekir.

  Shifing yapılacak ortamda insanların bulunması engel değildir. Yeter ki bedenle uğraşmasın ve odağın bozulmasına engel olmasınlar.

 3. Uygun zamanı tercih edin.

  Shifting yapmanın en verimli zamanı uyumadan önce veya uyandıktan sonradır. Uyandıktan sonra yapılırsa zihin boş olacağı için daha kolay odaklanılır. Uyumadan önce yapılırsa uyku olacağından dolayı transa geçmek kolaylaşacaktır. Hangi zamanda yapılacağı kişinin kendi tercihine bağlıdır.

 4. Bedenen hazırlanın ve gevşeyin.

  1- Duş alınabilir. Gevşeyip transa daha hızlı geçilmesine yardımcı olur.
  2- Ne çok tok ne de aç olunmalıdır. Rahatsız etmeyecek mide doluluğu uygundur.
  3- Bedensel ihtiyaçların karşılanması için gerekli yere gidilmelidir.
  4- Rahat kıyafetler giyilmelidir.
  5- Hava soğuksa yorgan alınabilir.
  6- Sırt üstü uzanmak şart değildir, en rahat hissedilen pozisyon tercih edilebilir.
  7- Uzandıktan sonra gözler kapatılmamalıdır. Genelde kapatılır ama şu an anlatılacak yöntem için açık olması metodun bir parçasıdır.

  Nefes alıp verin. Nefes alındığında bedendeki tüm kasları sıkılıp nefes verildiğinde serbest bırakmalıdır. Kaç dakika süreceği önemli değildir, gevşeyip rahatlayana kadar bu çalışmaya devam edilmelidir. Bunu yaparken nefese odaklanmak zihne gelecek gereksiz düşünceleri olabildiğince azaltacaktır. Gevşedikten sonra kasları sıkmayı bırakıp normal nefes alışverişine geçilebilir.

 5. Telkin verin.

  “Bedenim gevşemeye başlıyor, göz kapaklarım ağırlaşıyor. Vücudum uyumak için hazırlanıyor onu kontrol edemiyorum. Bilincim uyumaya hazır, göz kapaklarım kapanıyor.” şeklinde telkinler verilir. Göz kapakları bu telkinler sonucu kapanana kadar çalışmaya devam edilmelidir.

 6. Metodu Uygulayın.

  Gözler kapandıktan sonra zihnin karanlığı içerisinde göğe doğru uzanan bir merdiven hayal edilir. Merdivenleri çıkarken bir adım atıp nefes alınır, diğer adım atılırken nefesinizi verilir.

  Basamakları yavaş yavaş çıkarken “İstediğim gerçekliğe doğru yol alıyorum. Orada hiçbir sınırlama olmadan istediğim her şeyi yapabileceğim. Tüm duyularımı kullanabilecek ve her şeyi hissedebileceğim. Zihnimin bütün kontrolü bende ve şimdi yeni bir dünyaya geçiş yapıyorum.” telkini verilerek ilerlenir.

  Uykuya dalınacak noktaya gelene dek çalışmaya devam edilir. Bahsedilen duruma ulaşıldığında merdivenin sonuna ulaşılır ve orada bulunan kapıdan geçilerek scriptte yazılan evrene geçiş yapılır.

Shifting script nedir?

Script (senaryo), gitmek istenen evreni tüm ayrıntılarıyla belirlemektir. Farklı bir evrene gitmemek için seyahat edilecek evren ile ilgili her şey netleştirmelidir. Bunu yalnızca düşünerek ayrıntılı olarak zihinde netleştirmek zor olacağından dolayı script yazmak kolaylık sağlayacaktır.

Shifting klon nedir?

Shifting klonu, boyut değiştirdikten sonra bu dünyada kalan beden ve içindeki temel bilinçtir. Kişi farklı bir evrene gitti ve beden bu dünyada kaldı. Böyle bir durumda eğer zaman bağlantısı doğru ayarlanmadıysa veya geri dönmek uzun sürecekse klon devreye girer.

Klona “ben yokken şunu yap, bunu yap” gibi özel talimatlar verilmesi şart değildir. Çünkü boyut değiştirmiş olunsa bile bu evrenle olan enerjisel bağlantı devam etmektedir, öyle olmasaydı geri dönülemezdi.

Bilinç başka bir evrende olsa dahi bilincin bir kopyası hala bu evrende, bedende bulunmaya devam ediyor. Normal şartlarda nasıl davranılıyorsa o da aynı şekilde davranmaya devam edecektir. Klonun yapması istenen farklı bir arzu olursa ayrıntılı olarak script de belirtilmelidir.

Shifting script nasıl yazılır?

Script yazarken kağıt-kalem, telefon, tablet veya bilgisayar tercih edilebilir. Bazı shifting metotları için script özel olarak kullanılabilir (örn. metodun ilk aşamasında scripti okumak ve yastığın altına koymak gibi). Bu sebeple uygulanan metoda göre script yazılacak ortamı belirlenmelidir.

Scriptte bulunması gereken tüm ayrıntıları ile beraber shifting script nasıl yazılır:

 1. Gideceğiniz evreni anlatın: Nasıl bir yer olduğu (hem işleyiş hem görünüşü), hangi kuralların bulunduğu (fiziki-toplumsal kurallar ve yasalar), yaşanacak tarih ve ev.
 2. Kendinizden bahsedin: Ad, cinsiyet, yaş, fiziksel özeller (boy, kilo, saç ve ten rengi vs.), yetenekler, nasıl bir karaktere sahip olunduğu, konuşulan dil, hobiler, çevre (aile, arkadaşlar, sevgili ve varsa düşmanlar).
 3. Yaşam şeklinizi belirleyin: Meslek, günlük rutin, yaşam şartları.
 4. Zamanı ayarlayın: Bu dünyadaki zamanın gidilen evrendeki karşılığı ve orada geçirilecek zaman kesinleştirilmeli.
 5. Klon talimatları: Farklı bir evrendeyken bedene ne olacağı veya ne yapacağı anlatılmalı.
 6. Geri dönüş şifresini unutmayın: Shiftingden ayrılmak istendiğinde yapılacak veya söylenecek tetikleyici yazılmalı.
 7. Ekstralar: Bahsedilenler dışında farklı konular eklemek isteniyorsa scripte yazılabilir.

Shifting script örnekleri

Shifting script örnekleri, kişinin kendine özgü script oluşturması için kullanılan yardımcı kaynaklardır. Genellikle aynı evrene gitme niyetinde olan kişiler daha önce shifting yapan insanların scriptini kullanmayı tercih edebilir.

İnsanlar özellikle K-pop ve Hogwarts evrenine gitmeye meyilli olduğu için bunlara uygun scriptler hazırlanmıştır. Farklı bir evrene gitme niyeti bulunuyor bile bu script örnekleri incelenerek üzerinde ufak değişiklikler yapıp uyarlanabilir.

Shifting k-pop script örneği

 • Evrenin yapısı: Şu anki dünya ile tamamen aynı kurallara sahip olacak.
 • İsim: Kim Jennie
 • Cinsiyet: Kadın
 • Yaş: 25
 • Boy: 1.63
 • Kilo: 45-50
 • Dış görünüş: Beyaz ten, uzun siyah saç, siyah göz, bel bölgesinde venüs gamzesi, küçük burun ve kulaklar, 86-57-87 vücut ölçüleri.
 • Hobiler: Kuzey Kore’ye girmeye çalışmak, şarkı söylemek.
 • Yetenekler: Rap yapmak.
 • Konuşulan dil: Güney Korece – Kuzey Korece
 • Karakter özellikleri: Sevimli ve çekici olmak yeterli.
 • Durum: Müthiş mutlu, zevk düşkünü, sağlıklı ve bazen kafası kıyak birisi olacağım.
 • Arkadaşlar: Lalisa Manoban, Roseanne Park ve Kim Ji-soo (mecburen).
 • Sevgili: Jeon Jung-kook, Kim Tae-hyundai ve Park Jimin.
 • Düşman: Im Yoona, Lee Hyeri, Minatozaki Sana ve Kim Jong-un.
 • Gidilecek yer: Güney Kore Saat Kulesi
 • Yıl: 2019
 • Zaman: Orada geçirdiğim 5 yıl, bu dünyada 5 dakikaya eşit olacak.
 • Aradaki bağ: Döndüğümde her şeyi hatırlayacak ve tekrar gittiğimde kaldığım yerden devam edeceğim.
 • Geri dönüş cümlesi/hareketi: “Geri dönmek istiyorum” diyip 1 kez elimi şıklattığımda anında geri döneceğim.
 • Klon talimatları: Klonum ben dönene kadar uyuyor olacak. Eğer sabah 10’a kadar dönmezsem, benim karakterime sahip bir şekilde kahvaltısını yapıp diğer ihtiyaçlarını giderecek ve oturup ders çalışacak.

Shifting hogwarts script örneği

 • Evrenin yapısı: Harry Potter serisinde anlatılan dünya ve özelliklerine sahip (seride bahsedilen evren net olarak bilindiği için ayrıntılı anlatıma gerek yok ama emin olunamıyorsa uzun bir şekilde anlatılabilir).
 • İsim: Tyler Smith
 • Cinsiyet: Erkek
 • Yaş: 15
 • Boy: 1.71
 • Kilo: 65
 • Dış görünüş: Kumral ten, ela göz, siyah uzun saç, iki yanakta gamze, bel de venüs gamzesi, küçük burun ve kulaklar, fitness vücudu.
 • Hobiler: Asaları saklamak, görünmezlik pelerini ile şakalar yapmak.
 • Yetenekler: Uçmak, büyülere karşı bağışıklık (efsunlu gibi yapılan büyüler işlemez).
 • Konuşulan dil: İngilizce (İngiliz aksanı).
 • Karakter özellikleri: Cool, çapkın, 255 IQ.
 • Durum: Çok zeki, mutlu, keyifli, sağlıklı ve hep hayatta kalmayı başaran birisi olacağım.
 • Arkadaşlar: Harry Potter ve Ron Weasley
 • Sevgili: Hermione Granger
 • Düşman: Lord Voldemort (Tom Marvolo Riddle)
 • Gidilecek yer: Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu
 • Yıl: 1993
 • Zaman: Orada geçirdiğim 1 yıl, bu dünyada 1 dakikaya eşit olacak.
 • Aradaki bağ: Döndüğümde her şeyi hatırlayacak ve tekrar gittiğimde kaldığım yerden devam edeceğim.
 • Geri dönüş cümlesi/hareketi: “Geri dönmek istiyorum” diyip asayı 3 kez salladığımda anında geri döneceğim.
 • Klon talimatları: Klonum ben dönene kadar uyuyor olacak. Eğer sabah 8’e kadar dönmezsem, benim karakterime sahip bir şekilde kahvaltısını yapıp diğer ihtiyaçlarını giderecek ve işe gidecek.

Shifting metodu nedir?

Shifting metodu, seyahat etmek istenen evrene gitmek için uygulanan tekniktir. Shiftingin astral seyahatten en çok etkilendiği alan metotlardır. Metotların yapısını daha iyi anlatmak adına astral seyahat tekniklerinden bahsetmek işe yarayabilir.

Astral seyahat yapmak isteyen bir insan olduğunu düşünelim. Bunu gerçekleştirebilmek için her gün düzenli olarak aşağıdaki 3 teknikten birisini uygulamayı tercih edebilir:

 • Yatağa uzanır ve tavandan aşağıya doğru sarkan bir ip olduğunu düşünür. İpe tutunup astral bedenin fiziksel bedeninden ayrıldığını hayal eder.
 • Yatağa uzandıktan sonra tavana yükselip yatakta uzanan bedenine baktığını ve astral bedenin yukarıya doğru yükseldiğini hayal eder.
 • Yatakta uzanırken kaydıraktan kaydığını hayal edip o hissiyatı yaşar ve astral bedenin aniden fiziksel bedeninden ayrıldığını düşünür.

Yukarı bahsedilenler 3 farklı astral seyahat tekniğidir. Astral seyahat yapmak isteyen bir kişi bunlardan birini veya daha farklı bir yöntemi uygulayabilir.

Shifting metotları da astral seyahat tekniklerine oldukça benzer bir yapıdadır. Benzer olması shifting yaparken yanlışlıkla astral seyahat yapılacağı anlamına gelmez. Niyet shifting yapmak olduğu sürece hiçbir karışıklık olmayacaktır.

Shifting metotları nelerdir?

Çok fazla sayıda shifting metodu bulunmaktadır. En çok bilinen shifting metotları aşağıdaki gibidir:

 • Pillow (yastık) metodu,
 • Raven (kuzgun) metodu,
 • Julia metodu,
 • Estelle metodu,
 • Alice in Wonderland (Alice Harikalar Diyarında) metodu,
 • Bulut metodu,
 • Oxy metodu,
 • Asansör metodu,
 • Train(tren) metodudur.

Shifting metodu nasıl yapılır? (27 adet)

Shifting metotları genellikle uyumadan önce yatağa uzanılarak yapılır. Her metot birbirinden farklı uygulanışlara sahip olduğundan dolayı genel bir çerçeve çizmek oldukça zordur. Ortak noktaları shifting için gerekli olan enerji düzeyine ulaşmayı sağlamalarıdır. Metotların kendisi ise metodun nasıl yapılacağını anlatmaktadır.

Başarılı bir shifting deneyimi yaşamak için ya hazır metotlar incelenip en çok beğenilen metod uygulanır ya da kendine özgü benzersiz bir metot oluşturulur.

Kendinize özel shifting metodu oluşturma

Shiftingi başarmak için yapılması gereken ilk şey doğru metodu bulmaktır. Uygularken rahat hissedilen ve zevk alınan metot doğru tercih olacaktır. Eğer böyle bir metoda denk gelinmediyse yapılacak en doğru tercih kendi metodunu oluşturmak olacaktır.

Shifting metodu oluşturma adımları:

 1. Metotları inceleyin: Diğer metotları incelemek oluşturulacak metodun yapısını belirlerken kolaylık sağlayacaktır.
 2. Transa geçin: Bir metotta transa geçiş süreci bulunmalıdır. Sayı saymak, sabit bir noktaya veya düzenli hareketlerde bulunan nesnelere bakmak, senkronize beden hareketleri yapmak transa geçmeyi sağlayacaktır.
 3. Enerji seviyenizi ayarlayın: Farklı bir evrene gidebilmek için o evrenle ile aynı enerji düzeyinde olunması gerekir. Transa geçtikten sonra beden yabancılaşana kadar gitmek istenilen evreni düşünmek enerjiyi ayarlayacaktır.
 4. Bilincinizi aktarın: Hayal etmek bilinci yönlendirmeyi sağlayan tek şeydir. Ne tür bir hayal kurarak bilincin aktarılacağı belirlenmelidir. Örn: Uçmak, kapıdan geçmek, havuza girmek vs.

Shifting pillow metodu nasıl yapılır?

 1. Scriptinizi yazıp yastığınızın altına koyun.
 2. Rahat bir pozisyonda uzanıp gözlerinizi kapatın.
 3. Transa geçene kadar gideceğiniz evreni ayrıntısıyla düşünün.
 4. Düşünmeye devam ederken “…….(nereye gitmek istiyorsanız) gittim, gerçekliğimi değiştirdim ve bunu başardım” şeklinde kendinize telkinler verin.
 5. Bunları yaparken başardığınıza inanarak kendinizi transa halinin akışına bırakın.

Shifting raven metodu nasıl yapılır?

 1. Rahat bir pozisyonda uzanıp gözlerinizi kapatın.
 2. Kollarınızı ve bacaklarınızı birbirine değmeyecek şekilde açın.
 3. Yavaşça 1’den 100’e kadar saymaya başlayın.
 4. Sayarken uykunuzun arttığını düşünün.
 5. Eğer 100’e ulaştığınız halde uykunuz ağırlaşmadıysa, tekrar 1’den 100’e kadar sayın.
 6. Uykunuz çok ağırlaştığında, saymaya devam ederken gitmek istediğiniz gerçekliği ayrıntısıyla hayal etmeye başlayın.
 7. Uykuya dayanamayacak noktaya geldiğiniz anda saymayı bırakın ve gideceğiniz gerçekliği hayal ederken “……….(nereye gitmek istiyorsanız) gittim, gerçekliğimi değiştirdim ve bunu başardım” şeklinde telkin vererek kendinizi trans halinin akışına bırakın.

Shifting julia metodu nasıl yapılır?

 1. Rahat bir pozisyonda uzanıp gözlerinizi kapatın.
 2. Vücudunuz karıncalana kadar meditasyon yapın (derin ve yavaş bir şekilde nefes alıp verin).
 3. Bunu yaparken scriptinizde size ait olan şeyleri söylemeye başlayın. (adım, yaşım, şu özelliklere sahibim). Bunları söylerken arada bir “……..(nereye gitmek istiyorsanız) gittim, gerçekliğimi değiştirdim ve bunu başardım” şeklinde kendinize telkinler verin.
 4. Vücudunuzda karıncalanma veya farklı hisler yaşamaya başlayınca meditasyon ve telkin vermeyi bırakın.
 5. 1’den 100’e kadar saymaya başlayın ve bilinciniz aktarılana kadar gitmek istediğiniz gerçekliği(evreni) ayrıntısıyla hayal edin.

Shifting estelle metodu nasıl yapılır?

 1. Rahatlatıcı bir müzik açın (tavsiyem: Erik Satie – Gnossienne No. 1).
 2. Gitmek istediğiniz paralel evrendeki sevgiliniz veya arkadaşınızla dans ettiğinizi hayal edin.
 3. Müzik bittikten sonra dans ettiğiniz kişinin elinizden tutup sizi görünümü enteresan olan bir kapının önüne getirdiğini düşünün.
 4. Kapıdan içeriye girerken kendinize “……..(nereye gitmek istiyorsanız) gittim, gerçekliğimi değiştirdim ve bunu başardım” şeklinde telkinler verin.
 5. Kapıyı açtığınızda sanki büyülü bir aleme giriyormuşçasına etrafa ışıklar saçıldığını düşünebilirsiniz.
 6. Kapıdan geçin ve istediğiniz gerçekliğe ulaştığınızı düşünerek kendinizi trans halinin akışına bırakın.

Shifting alice in wonderland metodu nasıl yapılır?

 1. Büyük bir ağacın gölgesinin altında uzandığınızı hayal edin.
 2. Bu evrene ait olmayan birinin önünüzden geçtiğini düşünün.
 3. Onun peşine takılıp takip etmeye başlayın.
 4. Takip ettiğiniz kişi bir çukura atlayıp aşağıya düşmeye başladı, durmayın sizde çukura atlayın.
 5. Çukurdan aşağıya inerken gitmek istediğiniz evrenin temel yapısını düşünün.
 6. Nihayet düşüş bitti ve çukurdan çıktınız. Karşınızda daha önce hiç görmediğiniz türden bir kapı var.
 7. Takip ettiğiniz kişi “hazırsan gidelim” dediğinde elini tutun ve anahtarı kullanarak kapıyı açın.
 8. Kapı açıldığında gözlerinizi kamaştıran ışıkla karşılaşıyorsunuz. Birlikte ışığa doğru yürüyerek bilinç aktarımını gerçekleştirin.

Shifting bulut metodu nasıl yapılır?

 1. Rahat bir pozisyonda uzanıp gözlerinizi kapatın.
 2. Hızlı bir arabayla giderken hissettiğiniz gibi, bedeninizin göğe doğru yükseldiğini düşünün.
 3. Bulutların arasına geldiğinizde seçtiğiniz bir bulut ile beraber havada süzülün.
 4. Gitmek istediğiniz evreni hayal ederek oraya doğru yolculuk yaptığınızı düşünün.
 5. Bir süre sonra ışınlanmış gibi oraya ulaşıp yaşamınıza başladığınızı hayal edin.

Shifting oxy metodu nasıl yapılır?

 1. YouTube’dan “theta waves(theta dalgası)” açıp kulaklıklarınızı takarak dinlemeye başlayın.
 2. Rahat bir pozisyonda uzanıp gözlerinizi kapatın.
 3. Gitmek istediğiniz evrenin temel yapısını hayal edin.
 4. Kendinize “……..(nereye gitmek istiyorsanız) gittim, gerçekliğimi değiştirdim ve bunu başardım” şeklinde telkinler verin.
 5. Trans halinin akışına kapılıp bilinç aktarımının bitmesini bekleyin.

Shifting asansör metodu nasıl yapılır?

 1. Rahat bir pozisyonda uzanıp gözlerinizi kapatın.
 2. Vücudunuz karıncalana kadar meditasyon yapın (derin ve yavaş bir şekilde nefes alıp verin).
 3. Asansöre binip yukarıya doğru çıktığınızı düşünün.
 4. Asansörde ilerlerken, gitmek istediğiniz evreni hayal edin.
 5. Asansör durduğunda kapıdan yavaşça geçin ve geçerken dış görünüşünüzün değişip yeni evrene adım attığınızın bilincinde olun.

Shifting train metodu nasıl yapılır?

 1. Rahat bir pozisyonda uzanıp gözlerinizi kapatın.
 2. Trene bindiğinizi hayal edin (örn. Hogwarts treni).
 3. Tren giderken gerçekliğin bozulmaya başladığını düşünün.
 4. Bir süre sonra seyahat ettiğiniz evrenle ile aynı enerji seviyesine eşitlendiğinizi ve oraya ulaştığınızı hayal edin.

Shifting kaya metodu nasıl yapılır?

 1. Rahat bir pozisyonda uzanıp gözlerinizi kapatın.
 2. Kumsaldaki bir kayanın üzerine oturduğunuzu hayal edin.
 3. Gerçekten orada olduğunuzu düşünün. Esen meltemi hissedin, denizin sesini duyun.
 4. Gitmek istediğiniz evrenden birinin yanınıza geldiğini ve birlikte kumsaldaki boyut kapısından geçtiğinizi hayal edin.
 5. Kapıdan geçerken tamamen değiştiğinizi düşünün.

Shifting sunni metodu nasıl yapılır?

 1. Rahat bir pozisyonda uzanıp gözlerinizi kapatın.
 2. Gitmek istediğiniz evrendeki evinizin odasında yattığınızı hayal edin.
 3. Hayalinizi devam ettirirken kendinize “……..(nereye gitmek istiyorsanız) gittim, gerçekliğimi değiştirdim ve bunu başardım” şeklinde telkinler verin.
 4. Transın akışınıza kendinizi bırakın.

Shifting falling metodu nasıl yapılır?

 1. Rahat bir pozisyonda uzanıp gözlerinizi kapatın.
 2. Kendinizi dışarıdan seyrediyormuş gibi hayal edin.
 3. Bedeninizin aşağıya doğru düşüşünü izleyin.
 4. Düşerken paralel evrene geçiş yaptığınızı düşünün.
 5. Aşağıya inişiniz bittiğinde bilincinizin yeni bedeninize aktarıldığının bilincinde olun.

Shifting non sleeping metodu nasıl yapılır?

 1. Kulaklığınızı takıp YouTube’dan 6 hz theta dalgasını açın.
 2. Rahat bir pozisyonda uzanıp gözlerinizi kapatın.
 3. Kendinizi hazır hissedene kadar meditasyon yapın (derin ve yavaş bir şekilde nefes alıp verin).
 4. Kendinize “……..(nereye gitmek istiyorsanız) gittim, gerçekliğimi değiştirdim ve bunu başardım” şeklinde telkinler verin.
 5. 1’den 100’e kadar yavaşça saymaya başlayın. Bunu yaparken bilincinizin aktarılmaya başladığını hissedin.
 6. 100’e ulaştığınızda telkinlerinizi tekrar edin ve bilinç aktarımını tamamlayarak gözlerinizi açın.

Shifting ayna metodu nasıl yapılır?

 1. Rahat bir pozisyonda uzanıp gözlerinizi kapatın.
 2. Karşınızda bir ayna hayal edin.
 3. Aynaya bakın ve orada gitmek istediğiniz evrendeki kişiliğinizi görün.
 4. Göz göze gelip bir süre kendinize bakın.
 5. Hazır olduğunuzu hissettiğinizde aynadan geçerek istediğiniz kişiliğe bürünün.
 6. Devamında aynaya tekrar bakın ve bu evrendeki klonunuzu görün. İşlem tamam.

Shifting piyano metodu nasıl yapılır?

 1. Rahat bir pozisyonda uzanıp gözlerinizi kapatın.
 2. Balo verilen büyük bir salon hayal edin.
 3. Kapıdan içeriye girdiğinizde herkes güzelliğiniz/yakışıklılığınız ile büyülenip sizi izlemeye başlıyor, çalan müzik duruyor.
 4. Sessizliğin içinden geçerek piyanonun önüne gidip istediğiniz bir parçayı çalıyorsunuz, herkes sizi izlemeye devam ediyor.
 5. Beste bittiğinde etraftakiler sizi alkışlıyor, teşekkür edip artık gitmeniz gerektiğini söyleyerek kapıya doğru ilerliyorsunuz.
 6. Çıkışta sizi seyahat etmek istediğiniz evrene götürecek kişi bekliyor olacak. Onun elini tutup koridorda yürümeye başlayın.
 7. Koridorda ilerlerken gözünüze diğerlerinden daha farklı bir kapı ilişiyor. Durduğunuzda refakatçiniz “gerçekliğe hoşgeldin” diyor ve kapıdan geçerek bilincinizi yeni evrene aktarıyorsunuz.

Shifting kalp atış metodu nasıl yapılır?

 1. Kulaklığınızı takıp YouTube’dan 30 dakika uzunluğunda kalp atış sesi açın.
 2. Yüz üstü uzanıp gözlerinizi kapatın.
 3. Gitmek istediğiniz evrendeki bir insanın göğsünde yattığınızı hayal edin.
 4. Kalp atışlarını dinlerken sesin onun kalbinden geldiğini düşünün.
 5. Açtığınız ses bittiği anda, o kişinin sizi kaldırıp “eve dönmemiz gerek” dediğini duyun.
 6. Elinizden tutup sizi kapıya götürdüğünü ve oradan geçerken kendinize “……..(nereye gitmek istiyorsanız) gittim, gerçekliğimi değiştirdim ve bunu başardım” şeklinde telkinler verin.

Shifting in your arms metodu nasıl yapılır?

 1. Rahat bir pozisyonda uzanın ve gözlerinizi kapatın.
 2. Uzanırken ikinci yastığınıza sıkıcı sarılın.
 3. Sarıldığınız yastığın gitmek istediğiniz evrendeki sevgiliniz olduğunuz düşünün.
 4. Kendinize “artık sevgilimin kollarındayım, gerçekliğimi değiştirdim ve bunu başardım” şeklinde telkinler verin.
 5. Transın akışına kendinizi bırakın ve kısa sürede bitecek olan bilinç aktarımının tamamlanmasını bekleyin.

Shifting darwin metodu nasıl yapılır?

 1. Rahat bir pozisyonda uzanın ve gözlerinizi kapatın.
 2. 1’den 100’e kadar yavaşça saymaya başlayın.
 3. Karşınızda bir kişi hayal edin ve sayma işlemini yaparken aynı zamanda da onunla konuştuğunuzu düşünün.
 4. 100’e ulaştığınızda shiftingi başardığınıza yönelik telkinler vererek, kendinizi trans halinin akışına bırakın.

Shifting okyanus metodu nasıl yapılır?

 1. Rahat bir pozisyonda uzanın ve gözlerinizi kapatın.
 2. Okyanus sahilinde olduğunuzu hayal edin. Yere bastığınız kumsalı hissedin, okyanusun sesini duyun ve gerçekten oradaymışsınız gibi düşünün.
 3. Yavaşça ilerleyerek suyun içinde yürümeye başlayın. Su derinleştiğinde ise yüzmeye devam edin.
 4. Kendinizi hazır hissettiğinizde suya dalın ve derinlere doğru inmeye başlayın.
 5. Okyanusun derinliğinde ilerlerken gitmek istediğiniz evreni ve oradaki kişiliğinizi suyun derinliğinde hayal edin.
 6. Yeteri kadar aşağıya ulaştığınızda suyun sığlaştığını ve yürüyerek yeni evrendeki sahile adım attığınızı düşünün.

Shifting 54321 metodu nasıl yapılır?

 1. Rahat bir pozisyonda uzanın ve gözlerinizi kapatın.
 2. Bedeniniz gevşeyene kadar derin nefesler alıp verin.
 3. Gitmek istediğiniz evrene ait 5-4-3-2-1 şeyi hayal edin:
  • Görmek istediğiniz 5,
  • Dokunmak istediğiniz 4,
  • Duymak istediğiniz 3,
  • Koklamak istediğiniz 2,
  • Tatmak istediğiniz 1 şeyi düşünün.
 4. Sonuncu adıma geldiğinizde yalnızca bunların değil etrafınızdaki her şeyin değişip bilincinizin yeni evrene aktarıldığını fark edin.

Shifting uçurum metodu nasıl yapılır?

 1. Rahat bir pozisyonda uzanın ve gözlerinizi kapatın.
 2. Uçurumun kenarına gidip oradan atladığınızı hayal edin.
 3. Düşerken gitmek istediğiniz evreni düşünün ve onda oradaki bir tanıdığınızın sizi tuttuğunu hissedin.
 4. O kişinin sizi evrene geçiş yapacağınız kapının önüne götürüyor.
 5. Kapıyı açıp içeriye girerken(bilincinizi aktarırken) kendinize shiftingi başardığınıza dair telkinler verin.

Shifting yıldız metodu nasıl yapılır?

 1. Kulaklığınızı takıp YouTube’dan theta dalgası açın.
 2. Sır üstü olarak deniz yıldızı pozisyonunda kollarınızı ve bacaklarınızı açarak uzanın ve gözlerinizi kapatın.
 3. Bedeniniz karıncalanana kadar meditasyon yapın (derin nefesler alıp verin).
 4. Yıldızlara baktığınızı hayal edin.
 5. Kendinize shiftingi başardığınızı belirtenler telkinler verirken bir yıldız gibi süzüldüğünüzü düşünün.
 6. Uçarken evren değiştirerek oradaki evinizin önüne iniş yapın.
 7. Kendinizi trans halinin akışına bırakın ve bilincinizin tamamen gitmek istediğiniz evrene aktarıldığını hissedin.

Shifting tavan metodu nasıl yapılır?

 1. Sırt üstü uzanın ve gözlerinizi kapatmadan tavana bakın.
 2. Tavana odaklanırken bedeninizin ağırlaştığını ve uykunuzun geldiğini hissedin.
 3. Gitmek istediğiniz evrende yapmak istediğiniz aktiviteleri düşünün.
 4. Bedeniniz karıncalanmaya başladığında tavanın hızlıca döndüğünü hayal edin ve gözlerinizi kapatın.
 5. Shiftingi başardığınıza yönelik telkinler vererek kendinizi trans halinin akışına bırakın.

Shifting çiçek metodu nasıl yapılır?

 1. Rahat bir pozisyonda uzanın ve gözlerinizi kapatın.
 2. Kendinizi gitmek istediğiniz evrendeki evinizin yatak odasında hayal edin. Oradaki kişiliğiniz şu anda uyuyor.
 3. Odadaki çiçeğin yanına gidin ve yapraklarını birer birer koparmaya başlayın.
 4. Yaprakları koparırken shiftingi başardığınıza yönelik telkinler verin ve her koparışta bilincinizin yatakta uzanan bedeninize aktarıldığını düşünün.
 5. Son yaprakta kopunca bilincinizin tamamen aktarıldığını hissedin ve yataktaki halinizle yer değiştirdiğinizi hayal edin.

Shifting labirent metodu nasıl yapılır?

 1. Rahat bir pozisyonda uzanın ve gözlerinizi kapatın.
 2. İki kaşınızın ortasından ışık çıkıp tüm odayı kapladığını hayal edin.
 3. Bir süre sonra ışığın azaldığını ve odanızda labirente açılan bir kapı belirdiğini görün.
 4. Kapıyı açtığınızda gitmek istediğiniz evrendeki arkadaşınızın elinizden tutup sizi labirente soktuğunu düşünün.
 5. Labirente girdiğiniz anda tam ortadan labirentin sonuna doğru düz bir yol belirdiğini hayal edin.
 6. 100 adım atarak labirentin sonuna ulaşın.
 7. Çıkışa geldiğinizde aşağıya doğru düşüp gitmek istediğiniz evrendeki odanıza ulaşın.
 8. Yatakta uzanan diğer kişiliğinizin içine girerek bilinç aktarımını tamamlayın.

Shifting jade metodu nasıl yapılır?

 1. Rahat bir pozisyonda uzanın ve gözlerinizi kapatın.
 2. Gitmek istediğiniz evrendeki ailenizi, arkadaşlarınızı ve sevgilinizi düşünün.
 3. Onların “aslansın, başarabilirsin” şeklinde sizi motive edecek tezahüratlar yaptığını duyun.
 4. 1’den 100’e kadar yavaşça sayın.
 5. Sayma işleminiz bittiğinde shiftingi başardığınıza yönelik telkinler vererek bilincinizin yeni bedeninize aktarıldığını hissedin.

Shifting kelebek metodu nasıl yapılır?

 1. Rahat bir pozisyonda uzanın ve gözlerinizi kapatın.
 2. Aynaya baktığınızı hayal edin.
 3. Çok sayıda kelebeğin gelip etrafınızı sardığını düşünün.
 4. Kelebeklerin sizi aynadan geçirerek gitmek istediğiniz evrene ulaştırdığını hayal edin.
 5. Kelebekler sayesinde boyut değiştirerek yeni evreninizdeki odanıza girdiğinizi ve bilincinizin oradaki bedeninize aktarıldığını hissedin.

Shifting gerçek mi?

Shifting deneyler yapılıp test edilebilecek bir durum olmadığı için gerçekliği konusunda net bir söylemde bulunmak yanlış olacaktır.

Her paranormal olay gibi shiftingde insanların yetiştirilme tarzı, düşünceleri ve inançları etrafında şekillenir. Doğruluğu veya gerçekliği kişilerin yaşadığı deneyimler ölçüsünde değerlendirilir. Deneyimler ise yanıltıcı olabileceği gibi, bizleri gerçekliğe ulaştıracak ipuçları da olabilir.

Şu an bildiğimiz şey, çoklu evrenlerin yalnızca bir teori olduğudur. Gerçek anlamda birden fazla evren olduğunu söyleyemeyiz. Eğer gerçekten sonsuz sayıda evren varsa anlattığım gibi enerji üzerinde hakimiyet sağlamak bizi bilinç aktarımına götürebilir. Yine de bu, çoklu evren teorisine kıyasla daha düşük bir ihtimal olarak görünüyor.

Shifting özünde bir inançtır çünkü bunun gerçek olmasını istersiniz. İnançlar ise doğru-yanlış, gerçek veya sahte olamaz. Shifting yapmak bir hobi olarak değerlendirilirse gerçek olup olmaması hiçbir şeyi değiştirmez. Ne yaparken mutlu olunuyorsa onu yapmaya devam etmek gerekir. Bunu yaparken de hayattan kopup mutsuz bir yaşama doğru sürüklenmediğinden emin olunmalıdır.

Sıkça sorulan sorular

Shifting hakkında sıkça sorulan soruları derleyerek en çok merak edilen sorular yanıtlanmıştır. Eğer farklı bir sorun olursa yorum yaparak sorulabilir.

Shifting gündüz yapılır mı?

Evet, shifting günün istenilen her saatinde yapılabilir.

Shifting için yaş sınırı var mı?

Hayır shifting için bir yaş sınırı yoktur, herkes yapabilir.

Shifting yapmak günah mı?

Hayır, shifting yapmak hiçbir dinde günah değildir. Shifting ile gidilen evrende yapılacak kötü şeyler günah olabilir.

Shifting yaparken müzik dinlenir mi?

Shifting yaparken odaklanılacak tek şey uygulanan metot olmalı ve akla başka hiçbir düşünce gelmemelidir. Bunu müzik dinlerken başarabilicek olanlar, dinleyebilir.

Shifting yaparken biri bizi uyandırırsa ne olur?

Shifting esnasında trans halinde olunacağı için kontrolsüz şekilde transtan çıkarılmak ufak bir zihinsel sarsıntıya sebep olabilir. Uyandırılma esnasın enerji akışı sabit tutulabilirse klon devreye girer aksi halde bu dünyaya geri dönülür.

Kalıcı shifting var mı, gerçek mi?

Shifting tasarısına göre kalıcı shifting vardır ve sadece uygun durumda olan insanlar gerçekleştirebilir.

Kalıcı shifting nasıl yapılır?

Kalıcı shifting yapabilmek için enerji seviyesinin ustalıkla kontrol edebiliyor olması gerekir. Bunu başaracak düzeyde olanlar bilincini farklı bir evrene aktardıktan sonra bedeniyle olan bağlantısını kesmelidir.

Shifting yaparsak ne olur?

Bilinç farklı bir evrene aktarılır ve orada belirlenen süre kadar kalınır.

Shiftingi başarmak için ne yapmalıyız?

Shiftingi başarmak isteyen kişi kendine en uygun olan metodu bulmalı ve onu doğru zamanlarda denemelidir. Bilinenler dışında ekstra bir şeye ihtiyaç yoktur.

Shifting bekleme odası ne demek?

Shifting metodunu uygularken ulaşılan son adımdır. Bekleme odasından geçilerek ilgili evrene ulaşılır.

Grup shiftingi nasıl yapılır?

Gruptaki üyelerin eş zamanlı olarak aynı scripti uygulaması ile yapılır. Scriptlerin tek farkı, kişilerin gidilecek evrendeki bedenleridir.

Shifting bir rüya mı?

Rüya, özellikle lucid rüya olduğuna dair görüşler bulunmaktadır. Kastedilen şey rüya olsaydı buna shifting değil rüya denirdi.

Shifting ne kadar sürer?

Ne kadar isteniyorsa o kadar. Shifting yaparken geçecek süre belirlenebilir.

Kaç tane evren var?

Şu an için bilinen yalnızca tek bir evren vardır, o da içinde bulunulan evrendir. Çoklu evren ise bir teoridir, ihtimal dahilindedir ama kesinlikle vardır denilememektedir. Eğer varsa sonsuz sayıdadır.

Shifting ritüel mi?

Düzenli olarak yapılan her eylem ritüeldir. Shifting düzenli olarak yapılıyorsa ritüel olur, ara sıra yapan birisi için ritüel değildir. Eğer sorulan şey büyü olarak anlatılan ritüeller ise, hayır shifting o tarz bir uygulama değildir.

Shifting yaparken karabasan gelir mi?

Hayır, shifting yaparken karabasan gelmez ama shiftingi bitirirken gelebilir. Karabasan (uyku felci) zihnin bedenden önce uyanması sırasında oluştuğu için böyle bir ihtimal her zaman vardır. Yine de shifting yapmak günlük hayatta uyku felci yaşama olasılığını artırmaz, bu yalnızca bir ihtimaldir.

Shifting yaparken ölürsek ne olur?

Rüya görürken olduğu gibi bilinç bedenin olduğu dünyaya geri dönecektir.

Shifting hatırlanır mı?

Genellikle hatırlanır ama hatırlamayanlar veya hatırlasa bile bir müddet sonra unutanlar vardır. Bunun sebebi gerçeklik algısının bozulmaması için beynin uyguladığı bir önlemdir.

Shifting yaptıktan sonra ne olur?

Bilinç seçilen evrendeki bedene aktarılır ve orada yaşamaya başlanır. Bu dünyadaki beden ise trans halinde sabit bir şekilde durur. Eğer bilinç aktarıldıktan sonra bedenin yapmasını istenen aktiviteler varsa onlar gerçekleştirilir. Bu eylemler script de belirtilmelidir.

Script nereye koyulur?

Bazı metotlar scriptin özellikle kağıda yazılmasını veya yastığın altına koyulmasını isteyebilir. İstisnalar dışında scripti bir yere koymaya gerek yoktur.

Shifting dr ve cr nedir?

Cr bedenin bulunduğu, dr ise shifting ile gidilen evrendir.

Shifting yaptıktan sonra nasıl geri dönülür?

Scripte yazılan talimatlar uygulanarak geri dönülebilir. Eğer hatırlanmıyorsa shifting gidilen evrende uygulanarak bilinç bu evrene geri aktarılabilir.

Script yazmadan shifting yapılabilir mi?

Evet, script yazmadan shifting yapılabilir. Lakin bunu yapmak zordur. Akıldakileri kağıda veya herhangi bir ortama yazmak işi kolaylaştıracaktır.

Shifting script telefona yazılır mı?

Uygulanacak shifting metodu aksini belirtmedikçe telefon, tablet veya bilgisayar gibi tüm dijital ortamlara script yazılabilir.

Shifting kanıtlandı mı?

Shifting yapısı itibari ile kanıtlanması çok zor bir olaydır. İçinde bulunduğumuz zaman diliminde boyut değiştirmeyi ölçebilecek bir teknoloji bulunmadığı için bilimsel bir kanıt sunulamamaktadır.

Rüyada shifting yapmak ne anlama gelir?

Farkında olarak veya olmayarak shifting bilindışına (bilinçaltına) yerleştirilmiştir. Gün yüzüne çıkması shifting yapma ihtiyacı hissedildiği anlamına gelir.

En etkili shifting metodu hangisidir?

En etkili shifting metodu, uygularken en çok zevk alınan metottur. Hiçbir metot diğerlerinden daha üstün, etkili veya başarılı değildir.

Yunus Yeşil

Tutturu.. Benim! Evet, örgüt adamlarını göndermiş. Planlarını bozmak için çalışıyorum.. hmm.. tamam öyle yapacağım!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu