Hakkımda

Geçmişim son derece sıkıcı ve iç bunaltıcı olduğundan dolayı içinizi sıkmamak adına anlatmayacağım. Aynı şekilde düşüncelerim de büyük bir hızla değişim içerisinde olduğundan dolayı onları da anlatmam pek uygun olmayacaktır.

Peki ben kimim? İşte bu, henüz benim bile layıkıyla yanıtlayamadığım bir soru.

Hakkımda söyleyebileceğim tek şey şu olur:

Benim için oldukça karışık, yer yer sıkıntı verici, belki bir gün mutluluk sarhoşu yapacak bu garip hayatta kendi yolumu çizmeye çalışıyorum (:

Kaç yaşındayım?

8 Ekim 1997’de doğdum. Yakında 27 olacağım.

Not: 05.04.2024 tarihinde oluşturdum. Kesin güncellemeyi unuturum.

Burcum ne?

Doğum tarihimden terazi olduğum belli olmuştur. Yükselenim ise balık.

Metafizik ile ilgilenmeye ne zaman başladım?

11 yaşımdayken sadece kendi içimde ilgileniyordum. 2011 yılında vaktimin çoğunu bu işe ayırarak bindim bir alamete.

Bu arada metafizik felsefe terimi olsa da, doğaüstü her şeyi ifade eder bir şekilde kullandığımızı belirteyim.

Neler yaptım?

Asıl ilgi alanım telekinezi idi. Varımla yoğumla onun için çalışıyordum. Kinezi olarak bildiğiniz ateş, hava ve elektrokinezi’de ilerleme kaydettim. Dokunduğum insanlara ateşe değiyorlarmış hissiyatını yaşatabiliyor, rüzgarı yönlendirebiliyor ve girdiğim her ortamda voltajı değiştirerek ampulü söndürebiliyordum.

Yaptığım çalışmalar çok sıkıcı olduğu için çok geçmeden bıraktım. İlgilendiğim yılların çoğu araştırma ve üretmekle geçti. Sizde araştırınca fark edersiniz, bir sürü belirsiz nokta ve mantığa uymayan şey var. Mantığıma oturtamadığım şeyi öğrenemediğim için her şeyi mantıklı hale getirmeye çalıştım. Mantığı öğrenince geri kalan her şeyi kendiniz uydurabiliyorsunuz.

Uydurma derken gerçek dışı olmasından bahsetmiyorum. “Eğer bu şey gerçekten varsa bu şekilde olmalıdır” şeklinde bir bakış açısı oluşturarak ilerledim.

2017 civarında anlatılanların doğru olmadığını düşündüğüm için YouTube da video çekmeye başladım. Tabii bu zamana kadar defalarca video çekmeyi bıraktım. Çoğunluğu kanal satmam yüzündendi. Sonuncusu ise dini inancım gittiği içindi.

Metafizikle ilgilenenler çoğunlukla uzak doğu kültürünü referans alır. Ben tamamen dini inancımı baz alarak ilerliyordum ve uzak doğudan kopup bir çok yenilik getirdim.

Her şeyi temel aldığım şey dini inancım olduğu için o kaybolunca anlatmayı da bıraktım. Çünkü inanmadığım bir şeyi anlatamam. Anlattıysam, anlatıyorsam bu tamamen bilgilenmeniz içindir. İnanmadığımı t.ş.k geçerek belirtirim zaten.

Şimdi ne yapıyorum?

“Sen inanmasan da anlat, sonuçta bilgin var, eğer gerçekse olması gereken en mantıklı halini öğret” dendiği için tekrar anlatmaya başladım. Dedim ya inanmadığım bir şeyi anlatamam diye, bu da çok fazla sürmedi ve yine bıraktım (:

Din olmadığı için hayatı kendim yorumlamam gerekiyordu. Ben de yorumladım. Bunu yapmak hayatı çok sıkıcı hale getirdiği için tekrar doğaüstü konulara sarmam gerekiyordu, sonuçta ömrümün çoğunu onunla geçirmiştim.

Çalışma yapmayacak olsam da doğaüstünü dinden ve uzak doğu öğretilerinden daha farklı şekilde yorumlamaya başladım. Farklı bir inanç oluşturunca anlatmamın önünde engel kalmadı ve tekrar bırakmamak üzere düşük çenemi tekrar sizlere sunmaya karar verdim.

Ayrıca param yok. Uzun yıllar boyunca sırf zevk aldığım için anlatıyordum, artık kimseyi rahatsız etmeden birkaç reklam ekleyerek rahat bir yaşama ulaşabilirim.

Başa dön tuşu